Рейнджърс печелят стабилна победа с четири безотговорни гола до върха Ducks
New York Post | 2024-01-22 | 07:00:34

АНАХАЙМ, Калифорния — Само времето ще покаже дали силният старт на Рейнджърс е случайност или последният месец или нещо такова е отклонението.

Но победата с 5-2 над Дъкс в неделя доказа, че Рейнджърс все още имат издръжливост в своята ДНК и все още могат да играят със сърце, след като клубът яростно се съвзе от ранен дефицит от два гола, за да сложи край на пропуск от два мача пред разделена тълпа в Honda Center.

Начинът, по който премина по-голямата част от мача, накара феновете на Ducks да аплодират, сякаш техният клуб е третият най-добър отбор в НХЛ, за разлика от този, който е предпоследен в НХЛ.

Но когато ударът дойде, Сините фланелки го обърнаха в последния фрейм и отбелязаха четири безотговорни гола (включително празен гол), за да откраднат победата.

Will Cuylle заслужава по-голямата част от заслугите за запалването на своя отбор. След като вкара изравнителния гол, новобранецът на Рейнджърс изтегли дузпата, която накара гостите да се борят.

Артеми Панарин се възползва от предимството на човека с еднократен удар с куршум за първата си преднина за вечерта.

За да сложи край на мача, Крис Крейдър последва своя собствена отскочена топка, преди Джими Веси да вкара гол на празна врата.

Рейнджърс се трудиха през над 37 минути от играта, докато най-накрая успяха да пробият и да намалят преднината на Патиците до 2-1.

Това дойде при силовата игра, която беше довела само до два гола в предишните пет мача, когато Крейдер извади шайба от крайните дъски и пусна Винсънт Трочек.

До този момент нарастващото разочарование на Рейнджърс започна да се излива върху леда.

От време на време изглеждаха нерешителни и несигурни в себе си, докато се опитваха да намерят някакъв ритъм.

Това накара старши треньора Питър Лавиолет да обърка линиите си, освен понякога единицата Кюйл-Джони Бродзински-Блейк Уилър, която беше единственото трио, даващо признаци на живот в офанзивната зона.

Kaapo Kakko също не взе първата си смяна от втория период, докато не изтече повече от половината период.

Когато най-накрая излезе на леда по време на игра пет срещу пет, втората му и последна смяна на средната рамка, финландското крило беше понижен до четвъртата линия.

Патиците почти вкараха кинжал за 3-1 сравнително рано през третия период, когато Мейсън Мактавиш изчисти един рикошет при широко отворена мрежа, но успешното предизвикателство за засада на Рейнджърс го изтри от дъската.

Тогава Рейнджърс направиха първия си значителен удар за вечерта. Продължавайки да привличат тела към мрежата, както се бяха опитвали да правят през целия мач, Cuylle се бори достатъчно силно в предни позиции, за да получи пръчка при далечен удар от Jacob Trouba и да доведе до 2-2 при 9:50 оставащи 9:50 часа до края.

Рейнджърс продължиха точно оттам, откъдето спряха в Лос Анджелис, за да започнат този мач, като им липсваше стремеж и гледаха как опонентите им превръщат всяка своя грешка в възможност за гол или гол.

Не отне много време, за да се случи последната част от това изречение — 51 секунди, за да бъдем точни.

Раздаване на Панарин близо до дефанзивната синя линия позволи на Дъкс да навлязат в зоната на Рейнджърс, преди Адам Хенрике да хвърли бекхендър покрай Игор Шестеркин.

Рейнджърс изглежда се опитваха да вкарат тела в мрежата и да насочат далечни удари към вратата, но патиците завършиха с 14 блокади през първия период, като задържаха гостите до периметъра.

Ако не беше линията Cuylle-Brodzinski-Wheeler, Рейнджърс нямаше да имат много устойчиво зоново време в началния фрейм.

Когато Анахайм имаше числа в зоната на Рейнджърс по-късно през периода, Енрике успя да засече на ретур Райън Линдгрен, който блокира началния удар на Трой Тери, и Шестъркин за преднина от 2-0.